Yemek Odası

Yemek odasının tasarımı ve Önerileri

Yemek odası takımlarında evinize en uygun tarzı evinize yansıtmanız gerekir. Salon ve koltuk takımlarınız ile uyumlu y emek odası evinizin dekorasyon kalitesini artıracaktır. Klasik salon takımlarına modern yemek odası takımları uyum sa ğlamaz, buna dikkat etmelisiniz. Mobilyalarınızın rengi ve genel hatları dekorasyon yaparken size yardımcı olacaktır. B unların uyumunu sağladıktan sonra duvar renkleri ve kullanılacak aksesuarlar ile dekorasyonu tamamlayabilirsiniz. Aksesuar  ürünlerinde biraz daha dikkatli olmanızda gerekiyor, Uygun olmayan bir halı bütün emeklerinizi boşa çıkarabileceği gibi evinize kötü bir görüntü verebilir..

Günümüzde yemek odaları genelde salona entegreli olduğundan salon mobilyaları ile yemek odası mobilyaları bir biriyle uyumlu olmak zorunda. Ne kadar kaliteli ürünler olsa da farklı renkler ve malzemelerden yapılmış salon ve yemek odası takımları uyumlu olmayacağından evinizin havası bozduğu gibi aksesuarlarınız da görünmez kılacaktır.
Yemek odası takımı alırken büyük firmaların paket halinde sattıkları salon ve yemek odası takımlarını tercih etmeniz aynı malzeme ve renk uyumu açısından daha iyi olacaktır. Farklı firmaların salon ve yemek takımlarını tercih ederseniz bunları sağlamanız çok güç olacaktır.
Yemek odası mobilyaları genelde sade olur, önemli olan malzemenin kalitesidir. Yemek odası takımlarının gösterişli tar afı sandalyeleridir.  Sizin dikkat edeceğiniz tarafı sandalyelerin rahat ve masayı ne kadar zengin gösterdiğine dikkat etmektir. Masanın şekline göre sandalyelerin önemi de çoktur. Dikdörtgen masada kullanacağınız sandalyeler ile yuvarlak masada kullanacağınız sandalyelerin seçimi çok önemlidir. Detayları sandalyeler, örtüler, çiçek vazoları ve şamdanlar
 belirler.

Bir cevap yazın