Yatak Odası

Yatak odasının tasarımı

Yatak odanız sizin dinlenme yeriniz olacağı için dekarasyonunu en güzel şekilde yapmanız sizin huzurlu bir şekilde uyumanızı sağlayacaktır. Size uygun ve bedeninizi dinlendirecek tasarımları yatak odanıza taşımalısınız.
Son zamanlarda çok kötü tasarımları olan biçimsiz ve zevksiz hazırlanan yatak odası tasarımları geçtiğimiz günlerde çok güzel modellerle piyasaya sürülmeye başlandı. Yatak odanızı dizayn yapacakken bazı maddelere dikkat etmelisiniz.
Aldığınız dekor malzemesinin kalitesine. Düşünsenize bir dolap aldınız ve dolabın ahşabı çok kalitesiz. Eşyalarınızın kalitesiz bir dolapta bırakarak çeşitli koku oluşumları da gerçekleşebilmektedir.  Avize seçiminize dikkat etmelisiniz. Şık ve  çeşitli aydınlatma sistemi odanıza renk katacaktır. Huzur bulacaksınız. Olmazsa olmazı olan yatakların yan taraflarında ki başlık dolaplarına ise birer aydınlatma harika durur.  Yatak odanızı aile resimlerinizle veya şık ve modern bir tablo ile süsleyip güzel bir perde seçimi yapabiliriz. Tül ve perde seçiminizi duvar boya rengiyle uyumla yapmanız sizin için
daha iyi olacaktır.

Küçük Yatak Odası İçin Dekorasyonu
Yatak odaları, şöyle evin içerisine göz attığımızda önemini rahatlıkla anlıyacağımız yerlerdir. Bütün günün bize yüklediği yorgunluk ve stres gibi negatif durumları, yatak odamızda geçireceğimiz keyifli uykular ile atarız. Belki hafif kestirm eler yaparız, belki de huzurlu ve sessiz bir şekilde kitap ve dergi okuruz. Bu ve benzeri sebepler neticesinde yatak odası dekorasyonuna ayrı bir önem vermemiz gerekebilir. Ama yatak odamız küçükse eğer, işimiz biraz daha zor. Karşımızda birçok dezavantaj var.Küçük yatak odası dekorasyonu için birkaç tüyoya kulak verirsek eğer, tam da aradığımız bir yatak odasına kavuşabiliriz.
İlk başta duvarların ve odada bulunduracağınız eşyaların renk seçimi ile çalışmalara başlayabilirsiniz. Koyu tonlar bunaltıcı olan küçük yatak odanızı, daha da bunaltıcı hale getirecektir. Hem koyu tonlar kullanarak yatak odanızın daha ufak gözükmesine neden olursunuz. Bu nedenle açık , dinginlik kazandıran ve huzur veren pastel tonlara yönelmenizde fayda var. Olmazsa olmaz ise tavanın beyaz renge boyanma durumudur. Bu tümküçük oda dekorasyonu için dikkat edilmesi gereken bir detaydır.
Renklerden sonra odanın aydınlatma düzeyi ve mobilya seçimi dikkate alınması gereken durumlardan biridir. Odanızın yeteri kadar güneş ışığını alabilmesi için koyu tonlu perde seçimlerinden kaçının ve pencelerinizin önüne dolap vb. eş yaların gelmemesine dikkat edin. Aydınlatmayı aşırı derece ışık ve ısı yayan sistemlerden yana kullanmayın. Sarı renkli  ve orta dereceli bir aydınlatma küçük yatak odasının dekorasyon düzeni için uygun olacaktır. Aydınlatmayı da halletiyseniz sıra geldi, fonksiyonlu ve size yer kazandıracak mobilya seçimine. Yatak odanız çok çok ufak değilse eğer, sürgü kapaklı bir gardrop satın alabilirsiniz. Gardrop kapaklarının boydan boya ayna ile kaplanması, aynaların sağladığı özellik ile küçük yatak odanızı daha geniş gösterecektir. Gardrop kullanmak için alanınız yoksa, yatak başucuna komidin koyarak, odanın daha avantajlı hale gelmesini sağlayabilirsiniz. Yatak alırken de size depolama alanı kazandıracak bazalı  yataklardan yana tercihinizi kullanabilirsiniz.

Back to list

Bir cevap yazın