İnegöl Mobilya

Vintage Ne Demektir? Vintage Mobilya ile Dekorasyon Nasıl Yapılır?

vintage-tarz-mobilya

Vintage mobilyayla dekorasyon yapımı sizi zamanda yolculuğa çıkartacak ev tasarımları hediye eder. Retro tarzı mobilya ile sıkça karıştırılan ve klasik mobilya takımları içerisinde kendisine yer bulan Vintage mobilya, oda takımları ve aksesuarları ile zengin çeşitliliğe sahiptir. Nostalji severlerin beğenisini kazanan Vintage tarzı ve bu tarza ait mobilyaların özellikleri hakkında sizler için detaylı bir rehber hazırladık.

Vintage Nedir, Ne Demektir?

Vintage her ne kadar şarap harmanı için kullanılan bir terim olsa da günümüzde popüler bir dekorasyon tarzını tanımlar. Ev dekorasyonları için sevilen bir tarzı ifade eden Vintage tarzı, mobilyadan aksesuara kadar farklı pek çok öğenin kullanımı ile ortaya çıkar. Tabir her ne kadar 1920 ila 1950’li yıllara ait nostaljik öğeler için kullanılsa da günümüzde Retro ile yaşanan karmaşa nedeni ile 70’li ve 80’li yıllara ait trend dekorasyon öğeleri, Vintage olarak gruplandırılır.

Vintage Dekorasyon Öğeleri Nelerdir?

Vintage tarza ait dekorasyon öğeleri mobilya ve aksesuardan, duvar süslemelerine kadar geniş bir ürün çeşidini içine alır. Eskitme tarzı sandalyeler, saksılar, saatler, şamdanlar ve duvar süslemeleri bu tarzın oluşturulması için kullanılan öğelerden sadece bazılarıdır. Eski döneme ait afişler ve reklam tabelaları konusunda ise Retro mu Vintage mi tartışması halen devam etmektedir. Evlerde bu ürünler Vintage tarzı yansıtmak amacı ile sıkça kullanılır.

Vintage Dekorasyon Nasıl Yapılır?

Vintage dekorasyon yapılırken sadelik ve renklerin uyumundan yararlanılır. Büyük mobilya takımlarından küçük dokunuşlara kadar tarzı evlerde yaşatmak için verilebilecek pek çok öneri bulunur. Vintage dekorasyon yaparken uzmanından paylaşılan öneriler şu şekilde sıralanabilir:

  • Mobilyalarda eski görünüm önemlidir. Mobilya takımları eski eşyalardan dönüştürülmüş orta sehpa ve farklı mobilya aksesuarları ile tamamlanır.
  • Mobilya kumaşları için büyük motifler ve canlı renkler tercih edilir.
  • Beyaz eşyalarda renkli ürünler tercih edilebilir.
  • Koltuk takımları için 1920 – 1950 tarihleri arasında kullanılan modeller kullanılır.
  • Evlerde kullanılan avizelerde şatafatlı modeller tercih edilebilir.
  • Eskitme fotoğraf çerçeveleri ve aynalar ile dekorasyon tamamlanabilir.

Vintage Mobilya Fiyatları Nedir?

Vintage mobilyada fiyatlar modelin kalitesine bağlı olarak değişir. Kumaş ve iskeleti oluşturan malzemelerin kalitesi, fiyatı doğrudan etkiler. Fiyat olarak uygun vintage mobilya seçenekleri bulunmaktadır. Evlerinizde koltuk takımları, yatak odaları ve mutfak grupları için hesaplı fiyatlarda vintage tarzı yaşatabilirsiniz.

Vintage Mobilya Nereden Alınır?

Vintage tarzda ev mobilyaları en uygun fiyatta imalatçılardan alınır. Bursa’nın İnegöl ilçesinde yer alan tesislerinde kaliteli ahşap ve kumaş kullanılarak üretim yapan İnegöl Mobilyası, Vintage mobilya satın almak için doğru noktadır. Türkiye’nin dört bir yanına ücretsiz teslimatla mobilya gönderimi yapan İnegöl Mobilyası, Amerika Birleşik Devletleri’nden Avrupa’ya kadar kaliteli ürünlerini müşterileri ile buluşturur. Kaliteli Vintage mobilya seçenekleri için uygun fiyat avantajından yararlanarak evlerinizi dekore etmek istediğinizde web mağazamız üzerinden tüm modellerimizi inceleyerek siparişlerinizi bize ulaştırabilirsiniz.