İnegöl Mobilya

Mobilya Trendleri 2021: Konfor, Sade ve Doğallık Ön Planda!

trend-mobilya-renkleri

Yeni yıla damga vuran mobilya modelleri koca bir yılı geride bırakmanın ardından köklü değişimler yaşadı. Mobilya trendleri 2021 yılında konfor, sadelik ve doğallıktan yana evrildi. Değişen yaşam koşulları ve artan mesai saatleri doğrultusunda çalışan pek çok kişi rahatlığa önem verirken, mobilya sektörü yaşadığı değişimde konfor gereksinimi ön plana çıkardı. Sabit renk ve doğallığın süslediği yeni mobilyaları için güncel moda değişimi hakkında merak ettiklerinizi yazımızda derledik.

Yeni Trendin Adı Rahat ve Konforlu Mobilyalar

Gerek pandemi, gerek zorlaşan hayat şartlarının etkisi ile modern insan daha fazla çalışıyor ve mesaide daha fazla yoruluyor. Günün yorgunluğunu ve stresini atarken evinde dingin ve dinlenmiş olmayı tercih ediyor. Mobilya sektörü değişen ihtiyacı yakından takip ederek konforlu modelleri ön plana çıkardı. Tüm mobilya takımlarında kullanım kolaylığı ve rahatlık ön plana çıkarak modern yaşamın gerektirdikleri yeni trendlerde kendisini gösterdi. İskeletten kumaşa kadar tüm mobilya modelleri, yorucu bir mesainin stres ve yorgunluğunu atmaya yönelik gelişti.

Mobilyada Sabit Renklerin Verdiği Huzur

Geride bıraktığımız yıl kendisini ön plana çıkan sade tasarımlar, bu yıl pandeminin de etkisi ile sabit ve pastel renklerle zenginleşti. İnsan psikolojisi üzerindeki pastel renk etkisini kullanan tasarımcılar, yoğun iş temposu ardından müşterilerini bir nebze rahatlamaları için tasarımlarda bu renkleri tercih ediyor. Mavi ve beyaz rengin sıkça kullanıldığı yeni modellerde, soft renklere sahip keten kumaş kullanımı ile sıkça karşılaşılıyor. Bazı modellerde ise yine canlı renklerin yoğunca kullanıldığı görülürken, canlı kırmızı ve fuşya gibi renkte mobilya takımı imalatları devam ediyor.

Doğallık Artık Yaşam Tarzı

Nostaljik tasarımlar yeniden gün yüzüne çıkarken, natürel renk kullanımı ile insan tamamen doğaya dönüş yapıyor. Pastel renklerdeki Türk motifleri tamamlayıcı mobilya aksesuarlarında daha fazla kullanılırken, doğal objelerle şık kombinler oluşturuluyor. Doğallığın zarafeti mobilya tasarımlarının çıkış noktasını oluşturuyor. Doğallık doğrultusunda ahşap mobilyalar ön plana çıkarken; kumaşlarda keten, yün, ipek ve pamuk gibi doğal malzemelere yönelim artıyor.

Trendlere Uygun Mobilya Nereden Alınır?

Yeni moda akımlarını yakından takip eden ve kullanıcıları tüm beklentilerini sunmayı başaran İnegöl Mobilyası, 2021 yılı trendleri için de müşterilerine gözde modeller kazandırdı. Kendi imal ettiğimiz mobilyalarda yeni trendleri izleyen tasarımcılarımız, en popüler akımları modellere kazımayı başarıyor. Renkten iskelete her tasarım detayını en ince ayrıntısına kadar planlayan İnegöl Mobilyası, şıklığı ile göz kamaştıran kaliteli ve konforlu mobilya takımları ile evlerinize son modanın çizgilerini kazandırıyor. Doğal, sade, zarif, rahat ve modern mobilya tercihleriniz için en ucuz fiyatları web mağazamızda bulabilirsiniz. Türkiye’nin her yerine teslimat yapan firmamız online mağazasından yeni modellerimizi inceleyebilir, mobilya trendleri 2021 listesinin en gözde modellerini uygun fiyatla sipariş verebilirsiniz.