İnegöl Mobilya

Mobilya İşlevsel Mi Dekoratif Mi Olmalı?

inegol-mobilya

Özellikle yeni evlenen çiftler, mobilya seçiminde zorlanmakta ve öncelikler konusunda kararsızlık yaşamaktadır. Mobilya seçiminde kalite, fiyat, şıklık, işlevsellik ve daha başka ayrıntılar içerisinde karar vermekte zorlanan çiftler; günün sonunda uygun mobilya tedarikinden giderek uzaklaşmaktadırlar. Mobilya seçiminde ise en sık karşılaşılan sorun işlevsellik ve dekoratif görünüm arasında seçim yapmakta zorlanmakta yatar. Mobilya işlevsel mi dekoratif mi olmalı seçimine yapılan tamamen yanlış yaklaşım, hatalı karar verilmesine yol açmaktadır. Kararsızlığınızı kaldırmak adına hazırlanan rehberimizde, en doğru seçimi yapmak için neye dikkat etmeniz gerektiğini öğrenebileceksiniz. Dilerseniz yazımız öncesinde 2021 mobilya trendleri hakkında bilgi verilen yazımıza göz atabilirsiniz.

Mobilyada İşlevsellik Nedir?

Mobilyalarda işlevsellik kavramı, modern hayatın bizi tanıştırdığı bir özellik olarak ön plana çıkmaktadır. Özellikle düşen yaşam alanı boyutları, mevcut alanı verimli kullanma zorunluluğunu beraberinde getirdi. Mobilya üreticileri bu ihtiyaca karşılık veren fonksiyonel mobilya modelleri ile alanları maksimum verimde değerlendirmenin yolunu açtı. Yatak olabilen koltuk takımları, kızaklı dolap kapakları, bazalar ve yerden yüksek kolay temizlenebilir mobilya modelleri; işlevsel mobilyaya verilebilecek en güzel örneklerdir. Evinizin boyutlarını maksimum başarıda değerlendirebilmek için işlevselliği ihmal etmemeniz gerekir.

Mobilyada Dekoratif Görünüm Neden Önemlidir?

Satın alınan herhangi bir ürünün başkaları tarafından beğenilmesini, kullanım süremiz boyunca gözümüze hoş gelmesini isteriz. İnsanın doğasında bulunan bu özellik mobilya seçimini de etkilemekte ve dekoratif özellikler mobilyalarda aranan en önemli özellik olarak ön plana çıkmaktadır. Tarzınızı yansıtan ve zevkinizin taktir toplamasını sağlayan dekoratif özellikleri mobilya seçiminde ilk değerlendirme kriterleriniz arasına almanız gereklidir.

Mobilya Seçerken İşleve Mi, Dekoratif Görünüme Mi Bakmalıyım?

Mobilya seçiminde fonksiyonellik ve estetik görünümün neden önemli olduğunu anlamanız için hemen yukarıya bakmanız yeterlidir. Her iki detayın da mobilya seçiminde ne kadar önemli birer faktör olduğunu anlamış olmak kafanızı biraz daha karıştırabilir. İşlevsel veya dekoratif mobilya kararını vermek için zorlanıyorsanız, size bir müjdemiz var! Mobilyada iki özelliğin herhangi birisinden vazgeçmeniz gerekmemektedir. Bahsedilen iki özellik birbirinin tamamlayıcısıdır. İşlevsel olmayan dekoratif bir mobilya ya da tersi şekilde zevkinize hitap etmeyen işlevsel bir mobilya seçmek sizi mutlu etmeyecektir. Seçiminizi yaparken hem işlevsel hem de dekoratif bir modelden yana kullanarak tartışmaya son verebilirsiniz.

Hem İşlevsel Hem Dekoratif Mobilya Nereden Alınır?

Mobilyada fonksiyonellik ve şıklık bir arada bulunmakta zorlanabilir. Bütçe, kalite ve konfor gibi ek detaylar da eklendiğinde hayalinizdeki üründen giderek uzaklaştığınızı hissedebilirsiniz. Tüm beklentilerinize hitap eden ürünü bulmakta zorlandığınızı düşünüyorsanız, en kaliteli mobilya üreticisinin fabrikadan halka mobilya avantajı ile tanışmanızın zamanı geldi! Bursa’nın İnegöl ilçesinde imalat yapan ve dünyanın dört bir yanına ürün tedariki gerçekleştiren İnegöl Mobilyası, mobilyada kalitenin ve uygun fiyatın tek adresidir. Online mağazamızı ziyaret ederek mobilya işlevsel mi dekoratif mi olmalı tartışmasına son verebilir, tüm beklentilerinize karşılık veren ürünleri bütçenizi zorlamadan satın alabilirsiniz.

Back to list

Related Posts