İnegöl Mobilya

Klasik Mobilya Nedir, Özellikleri Nelerdir?

klasik-mobilya-ne-demek

Klasik mobilyalar günümüzde ciddi kullanıcı kitlesi bulunan ve her dönemin mobilyadaki modası olmayı başaran ürün seçenekleri arasında yer alır. Eski zamanlarda üretilen ve ilk üretildikleri modellerin özelliklerini günümüze kadar korumayı başaran klasik mobilya modelleri, evlerde sanat eseri niteliğinde ürünler kullanıma izin verir. Dönemin el işçiliği modellerinin gelişen teknoloji etkisi ile aslına uygun şekilde mobilyaya kazındığı bu modeller, evlerin her alanında kullanıma uygun ürün seçeneğine sahiptir.

Klasik Mobilya Özellikleri Nelerdir?

Kaliteli ahşap iskelet ve büyüleyen işçilik detayları ile klasik mobilyalar, evlere lüks görünüm kazandırmaktadır. Gösterişin ön planda tutulduğu bu mobilyanın özelliği, geçmişin lüks yaşantısını günümüze taşımasında saklıdır. Üretildiği zamanlarda kaliteli ahşap ve birinci sınıf işçilik öğelerinin bir arada buluşturularak kullanıma kazandırılan klasik mobilyalarda, evlere şıklık katan özellikler şu şekildedir:

  • Yoğun ahşap detayı bulunur.
  • Ahşap oyma ve varak detayları modelin karakteristik özelliğidir.
  • Her renk ve desende kumaş kullanımı mevcuttur.
  • Tamamlayıcı mobilya aksesuarları ile birlikte kullanılır.

Hangi Mobilyalarda Klasik Tarz Model Mevcuttur?

Klasik tarzda mobilyalar bir evin ihtiyacı olan her takım için ürün seçeneğine sahiptir. Klasik koltuk takımı modelleri yanında yatak odası, banyo, sehpa ve konsol gibi ekstra model seçenekleri klasik tarzda imal edilir. Eviniz için klasik esintileri taşıyan şu mobilya takımları için model seçeneği bulabilirsiniz:

  • Salon ve oturma odası takımları
  • Yemek odası takımları
  • Yatak odası takımları
  • Duvar üniteleri
  • Dolap ve sehpalar
  • Banyo dolapları

Klasik Mobilyanın Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Klasik mobilyalarda fiyat alternatiflerine ulaşmak mümkündür. MDF ve sunta gibi fabrikasyon malzeme yerine kaliteli ahşabın kullanıldığı bu modellerde, yoğun işçilik detayları bulunur. Kalite ve estetiği bir arada buluşturan klasik mobilya modelleri, fiyat olarak diğer modellerden nispeten yüksek seyreder. Her zevke uygun seçeneğe sahip olmasının yanında bütçe gereksinimlerine göre de alternatiflere sahip olan klasik tarz için uyun fiyatlı mobilya modelleri bulmak mümkündür.

Klasik Mobilya Nereden Alınır?

Evleriniz için tercihiniz klasik tarzda mobilyadan yana olduğunda, fiyat ve kalite avantajını bir arada barındıran seçenek bulmak oldukça zorlaşır. Uygun fiyat beklentisine odaklanıldığında sıradan markalarda kalite ve estetik beklentilerinden uzaklaşılmak zorunda kalınmaktadır. Evlere lüks dokunuş gerçekleştiren kaliteli klasik tarzda mobilya seçenekleri için en uygun satın alım noktası İnegöl Mobilyasıdır. Bursa’nın İnegöl ilçesinde yer alan üretim tesislerimizde kaliteli ahşaptan imal edilen modellerimiz, Türkiye’nin her yerine teslim edilmektedir. Tarzın tüm karakteristik görsel öğelerini barındıran mobilyalarımız, en kaliteli kumaşlarla kaplanmaktadır. Evlerinize şıklık katacak göz alıcı ürün seçeneklerimizi en uygun fiyatta İnegöl Mobilyası web mağazasından satın alabilirsiniz. Fabrikadan halka mobilya fiyat avantajı ile en kaliteli klasik mobilya modelleri ile evlerinizi baştan sona donatmak için online mağazamızı ziyaret edebilir, birbirinden özel modelleri tek tek inceleyerek en cazip koşullarda sipariş verebilirsiniz.