İnegöl Mobilya

Country Tarzı Nedir? Country Tarzı Mobilya Özellikleri Nelerdir?

fransiz-country-tarzi

Country tarzda mobilyaların özellikleri istenen eskitme görünümünü yansıtarak nostalji severlerin beğenisini kazanmaya devam ediyor. İngiliz ve Fransız kırsal yaşantısının çekiciliğini kullanan Country tarzı, dekorasyonun her alanında popülerliğini korumayı başarıyor. Mobilyada ciddi bir kullanıcı kitlesine sahip olan bu tarzın sunduğu modeller ile evlerde geçmişin esintilerini yaşatmak mümkün oluyor.

Country Tarz Ne Demek?

Country stili 1900’lü yılların başlarında İngiltere, Fransa ve Amerika gibi ülkelerdeki kırsal yaşantısını yansıtan bir dekorasyon akımıdır. Taşra konulu bu tarz, günümüzde modern dünyanın sunduğu olanaklar ile harmanlanarak nostaljik bir akım haline gelmeyi başarmıştır. Tematik duygulara göre kurgulanan ve belirli bir renk düzenine göre şekillendirmeler yapılan bu tarzda; aydınlatmadan mobilyaya, aksesuardan duvar ve zemin kaplamalarına kadar her detay istenen atmosferin elde edilmesi amacı ile kullanılıyor.

Country Tarzı Mobilya Özellikleri Nelerdir?

Country mobilyaların özellikleri her ülkede farklı kullanım şekillerine sahip olması nedeni ile farklı gösteriyor. Kimi ülkelerde doğanın kapalı alanlara uyarlaması olarak nitelendirilen bu tarzdaki mobilyalar, kimi ülkelerde ise çoklu rengin birlikteliğini yansıtıyor. Mobilyanın her bir parçası için farklı detayların yer aldığı Country tarzında şu özellikler ön plana çıkıyor:

  • Country Tarzı Mutfak: Geniş ahşap masaların kullanıldığı mobilya modellerinde, samimiyet ön plana çıkıyor. Mutfak dolaplarında perdeli modeller ön plana çıkarken beyaz, yeşil, füme ve gri gibi soft renklerin kullanımına yaygın olarak rastlanıyor.
  • Country Stili Yatak Odası: Heybetli görünüme sahip mobilya modellerinin kullanıldığı yatak odalarında, ahşabın doğallığı ve beyaz renk birlikte kullanılıyor. Eskitme görünümlü şifonyerler ve doğal görünümlü ahşap yatak başları bu tarzın en gözde temsilcileri oluyor. Doğa figürlü işleme detayları da yatak odası takımlarında kendilerine kullanım alanı buluyor.
  • Country Tarzda Koltuk Takımları: Fransız Country mobilya modellerinin domine ettiği koltuk takımı modellerinde, bej ve beyaz renk sıkça kullanılıyor. Mobilya için şekil ve boyut sınırlandırması olmazken, kumaşta soft renkler yaygın olarak tercih ediliyor.
  • Country Dolaplar: Cam ya da ahşap kapılı dolapların yer aldığı bu ürün grubunda, kayar kapı kesinlikle kullanılmıyor. Dolap kapak tutamakları ise Country tarzın tüm görkemini taşıyan işçilik öğeleri ile ön plana çıkıyor.
  • TV Üniteleri: Eskitme ve doğal ahşap modeller bu ürün grubunda baskın bir rol oynuyor. Country dolap kapak özelliklerini TV ünitelerinde de sıkça karşılaşmamız mümkün oluyor.

Country Tarzı Mobilya Nereden Alınır?

Country mobilya almak için İnegöl Mobilyası kalitesi sizler için en doğru seçenek olur. Fransız Country anlayışını mobilya modellerine başarılı bir şekilde uyarlamayı başaran firmamız, kaliteli malzeme ve işçilik detayları ile tüm modellerde üst düzey kalitede sonuçlar ortaya koyuyor. İmalatçı olmanın verdiği avantaj ile en ucuz Country tarzı mobilya modellerini sizlerle buluşturan firmamızdan Türkiye’nin her yerine ücretsiz teslimat avantajından yararlanarak sipariş verebilirsiniz.

Benzer Yazılar