İnegöl Mobilya

Chester Mobilya Ne Demek? Chester Koltuk Takımı Özellikleri ve Kullanımı

chester-koltuk-takimlari

Chester tarz mobilyalar kapitone işçiliği ve kullanılan kumaşın kalitesi ile beğenilen mobilya modelleri arasında yer alır. İngilizceden literatüre kazandırılan ve kadife ile deri kumaşın sıkça tercih edildiği Chester mobilya modellerinde, tarzın tüm özelliklerini taşıyan ürünler koltuk takımlarıdır. Evlerle birlikte ofisler için de en çok tercih edilen mobilya modelleri arasında yer alan Chester tarza ait merak edilenleri yazımızda sizler için derledik.

Chester Ne Demektir?

Chester literatüre İngilizceden geçen ve “Chesterfield” kelimesinin kısaltması olarak kullanılan dekorasyon çeşididir. Mobilyalarda sıkça kullanılan bu tarz, imzası haline gelen kapitone deseni ile en çok koltuk takımlarında kendisini göstermektedir. Farklı kaplama malzemeleri ile kendisini ortaya çıkaran bu tarza ait koltuk takımları, evlerde ve ofislerde yaygın kullanım alanına sahiptir.

Chester Koltuk Takımı Özellikleri Nelerdir?

Chester tarz koltuk takımlarının özellikleri kendisini kapitone detaylı baklavalı desenle gösterir. Bu tarzın simgesi haline gelen bu görünüm, her koltuk takımı modelinde kullanılır. Tarzı niteleyen bir diğer önemli özellik ise kaplama için seçilen kumaş türünde kendini gösterir. Deri ve kadife kumaşın sıkça kullanıldığı Chester tarz koltuklarda keten ve şönil tarz kumaş kaplamalarla sıkça karşılaşılır. Ayrıca, deri görünümü nubuk ve suni deri gibi kumaş tipleri ile elde edilmiş Chester koltuk takımları, büyük projeler için tercih edilebilmektedir.

Chester Mobilya Fiyatları Nedir?

Tarzın müşteri tarafından en çok eleştirilen yönü fiyatlarıdır. Kullanılan kumaşların kalitesi ve desenlerin yapısı, Chester tarzın mobilyada kullanımını yüksek maliyetli yapmaktadır. Kumaş tipine bağlı olarak değişen ürün fiyatları, bütçe gereksinimlerine yanıt verebilmek adına kumaşta yapılan farklı malzeme kullanımları ile telafi edilmeye çalışılır. Her ne kadar tarzın orijinali deri kumaş olsa da keten gibi malzemeler ile Chester koltuk takımı fiyatları aşağı çekilebilmektedir.

Chester Mobilya Nasıl Üretilir?

Gelişen teknolojinin etkisi ile Chester tarz özelliklerine sahip mobilyaların imalatında da olumlu yönde gelişmeler yaşandı. Geleneksel Chester özellikleri modern mobilya çizgileri ile yeni imalat yöntemleri ile harmanlanarak çok sayıda model alternatifi elde edildi. Gerek bütçe, gerek görsellik bakımından tarza yeni ve hesaplı pek çok ürün seçeneği kazandırıldı. Modelin simgesi olan kapitone detayı ürünün her bölgesinde kullanılacak şekilde günümüz mobilya seçeneklerinde kendisini gösteriyor. İtalyan Chester Koltuk takımı olarak adlandırılan bu yeni modern çizgiler, son teknoloji imalat tesislerinde kolayca üretilebiliyor.

Chester Koltuk Takımı Nereden Alınır?

Seçeceği mobilyalarda Chester tarzı benimseyen ve kapitone işçiliği ile evlerini süslemek isteyen herkes, İnegöl Mobilyası ile her bütçeye uygun model seçeneklerine ulaşabiliyor. Farklı kumaş tipine sahip Chester koltuk takımı modelleri için firmamız, kaliteyi en uygun fiyatta sizlerle buluşturuyor. Chester mobilya tercihiniz için online mağazamızda yer alan modelleri incelemeden karar vermeyin!