İnegöl Mobilya

Avangart (Avangarde) Mobilya Nedir, Özellikleri Nelerdir?

avangart-tarz-ne-demek

Avangart mobilyanın özellikleri zarif işçilik unsurları ile Fransız tarzını her yönden yansıtır. Sanat ve edebiyatta öncü akımlar arasında yer alan Avangart tarz, sanatın her akımı gibi mobilya ve dekorasyonu da etkileyerek gündelik kullanım öğelerine nüfuz etmeyi başarmıştır. Klasik mobilyalara daha sade bir görsellik kazandıran Avagart mobilya modelleri ile evlerinizi görkemli tasarımlar ile donatabilirsiniz.

Avangart Tarz Ne Demek?

Avangart tarz Fransızca kökenli askeri bir kelime olan ve yenilikçi anlamına gelen “avangarde” kelimesinden gelir. Deneysel fikirlerin kullanımını destekleyen bu tarz, sanat ve edebiyatın her alanını etkilemiştir. Mobilyada da klasik tarza yenilikçi yaklaşımları öngören avangart tarzda tasarımda sadeleştirme tercih edilmiştir.

Avangart Mobilyanın Özellikleri Nelerdir?

Avangart mobilyaların klasik tarzla pek çok benzerliği bulunur. Her ne kadar deneysel ve yenilikçi yaklaşımlar öngörülse de temelde, klasik tarz ile avangart birbirlerini desteklemektedir. Yoğunluk anlamında sadeleşmeye gidilen avangart mobilyada ayırt edici özellikler şu şekilde sıralanabilir:

  • Sade tasarım özelliklerine sahiptir.
  • Minimal yapı benimsenmiştir.
  • Altın varak ve oyma gibi detaylar daha az yoğunlukta kullanılır.
  • Kumaş kaplamalarında modern kumaş tipleri (lüks ve canlı renkli) kullanılır.
  • Kapitone döşeme uygulamaları kullanılabilir.
  • Modern çizgilerden faydalanılan mobilyalarda, klasik mobilyanın gösterişi hakimdir.

Beyaz Renk ile Avangart Mobilya Arasındaki İlişki Nedir?

Ticari kaygılar nedeniyle günümüzde pek çok mobilya markası, avangart mobilya denince ürünlerinde beyaz rengi kullanmakta; bu tercih beyaz renk ile avangart tarzı özdeşleştirmek gibi bir yanlış anlaşılmaya sebep olmaktadır. Beyaz renk, mobilyada yaygın olarak kullanılsa da belirli bir tarza ait değildir. Her beyaz renkli mobilya avangart olmadığı gibi, avangart mobilyalar her zaman beyaz renkte imal edilmez.

Avangart Mobilya Modelleri Nelerdir?

Avangart tarz her mobilyanın modeli için tercih edilebilir. Tarza ait koltuk takımları günümüzün en popüler mobilya seçenekleri olurken, yatak odası ve yemek odaları için de avangart çizgide üretimler yapılabilmektedir. Evlerde halı, duvar dekorasyonu, zemin ve aydınlatma aplikleri ile mobilya uyumu yakalandığında; avangart tarzın gösterişli, şık ve ferahlığı ile mükemmel bir uyum yakalanabilmektedir.

Avangart Tarzda Mobilya Nereden Alınır?

Avangart tarzda ev mobilyası satın almak için İnegöl Mobilyası kalitesi sizlere en güzel seçenekleri sunuyor. Tarzın en iyi temsilcilerinden oluşan mobilya takımlarımız, evlerinize ferahlık ve şıklık katıyor. Avangart tarzın sevilen motifleri ile süslenmiş, birinci sınıf kalitede malzemeden imal edilen tüm modellerimiz; özenli işçilik uygulamaları ile her zevke hitap etmeyi başarıyor. Klasik tarzdan vazgeçemiyor ve modern tarzın da çizgilerine sahip olmak istiyorsanız, İnegöl Mobilyası ile istediğiniz uyuma sahip sayısız model seçeneği sizi bekliyor. Tarzınıza en uygun mobilya takımları için web mağazamızı ziyaret ederek mevcut modellerimizi inceleyebilirsiniz. Siparişlerinizi online mağazamız üzerinden iletebilir, en ucuz avangart mobilya fiyatları ile evlerinizde hayal ettiğiniz konseptleri canlandırabilirsiniz.

Back to list